8 Ocak 2020 Çarşamba

YUVARLAK ROBALI DESENLİ NORVEÇ KAZAĞI ANLATIMI (HOW TO KNİT A NORWEGİAN SWEATER)...


Yeni yılın ilk yayını ile merhaba herkese. Umarım yeni yılın ilk haftası hepiniz için çok güzel geçmiştir ve yılın geri kalanı da dilediğiniz tüm güzellikleri beraberinde getirir.

Yaklaşık dört ay önce YouTube kanalımı açmıştım. Sık sık yeni videolar ekleme gayretindeyim bu aralar. Yaptığım el işlerini paylaşmayı zaten çok severdim, bu çalışmaları videolarla daha da detaylı anlatabilmek oldukça keyifli imiş. Geri dönüşler de harika, çok teşekkür ediyorum tüm izleyicilerimin destek ve ilgileri için. 

Kanal açmadan önce yaptığım el işlerini bloğumda  yapım aşamaları ile paylaşıyordum. Artık burada yer alan paylaşımlarıma videolar eşlik edecek. 

Aşağıda yapım videosu yer alan kar taneli kırmızı kazağım Norveç Stili bir örgü kazak. Robası desenli ve dikişsiz, misinalı şişle örülen bu kazaklar genelde kalın olduğu için özellikle kuzey ülkelerinde çok kullanılıyor. İnternetten "Norvegian Sweater" ya da "Nordic Cardigan" şeklinde aratarak çok çeşitli modellere ve şablonlara ulaşabilirsiniz. 

Videoda bu tarz robası desenli dikişsiz Norveç stili kazakların genel olarak nasıl örüleceği ve şemalarının nasıl okunacağı ile ilgili detay bilgilere de yer vermeye çalıştım. Umarım faydalı bir video olmuştur. Bu örgünün tekniğini öğrendikten sonra istenilen şema rahatlıkla çalışılabilir, değişik şemalar oluşturulabilir. Haydi, soğuk kış günleri geçmeden sizler de örün kendinize ve sevdiklerinize birer kazak. Hem örmesi keyifli hem de giymesi. Yapılışı da hiç zor değil. Benden söylemesi. :)Sevgilerimle,

3 yorum: