7 Haziran 2012 Perşembe

Ahşap Boyama Ekmeklik / Peçetelik

Günaydın;
Ahşap boyama ekmeklik / peçeteliğimi sunuyorum bu gün;Üzerindeki kelebekler hamur kabartma;
Umarım beğenmişsinizdir,
Sevgilerimle.

50 yorum:

 1. bana da böyle diyenler oluyor naidr de olsa. onlarda çoğunlukla erkek. ama ben gülüp geçiyorum. Hİç takmayın derim ben, değmez. onlar kendileri bir şeyler yapmanın verdi hissi anlayamaz... ayrıca ekmeklik de müthiş olmuş.

  YanıtlaSil
 2. Zaman zaman motivasyon konulu eğitim sunumları yapıyorum. Yazdıklarını feci bir etkileniş içinde okudum, sonuna kadar da hak vererek.
  Üzmüşler seni belli. Ama tatlım, biz senin o güzel yüreğini görüyoruz bu resimlerde ve kendi yaptıklarımızda. Dünyanın 8.harikası gibi görünüyor bazıları, bazen gözümüze. Bunu hissedebiliyoruz ya ne mutlu bize.
  Üretmek. Zor ve sabır işi. Biz bunu başarabiliyorsak (ki kesinlikle EVET) imrendikleri halde aşağılar gibi görünenlere sadece ve sadece -GÜLÜP GEÇMELİYİZ-
  Ayrıca kimse birşeye zorunlu değil, beğenmeyen bakmaz gider. Canı isteyen yorumlarıyla an'ı paylaşır gider. Ne gam?
  Sevgiyle ve huzurla kal maharetli arkadaşım.

  YanıtlaSil
 3. yapma,
  neden yapma biliyor musun? böyle soyledikçe kendilerinin daha degerli olduklarını düşünecekler, keşisen yolunu değiştir, bak hayat daha güzel o zaman. o kadar kişiyi çıkarttım ki hayatımdan, huzurluyum, mutluyum, ötesi yok.
  ama bazen bu cümlelerden sonra anlayanlar da oluyor, dilerim seninki onlardandır.
  ben keyifle izliyorum seni, yeni projeler bekliyorum.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 4. bazı hemcinslerimiz "kadın kadının düşmanıdır" felsefesi ile yaşıyor maalesef... kendi eksikliklerini kapatmak ve yaralarını onarmak adına kendilerinden daha iyi, daha güzel işler yapan, daha mutlu, daha pozitif yaşam süren hemcinslerine iğne batırmayı görev biliyorlar... zavallı ezikler!

  YanıtlaSil
 5. ne demek istediğiniz çok iyi anladım. Dönem dönem benim başıma da gelir bu durum. garip garip tavırlar, laflar vs. Peçeteliğiniz şahane olmuş, siz rahatlamışsınız, emek vermişsiniz, zamanınızı sevdiğiniz bir alanda geçirmişsiniz, terapi yapmışsınız. Sonuçtan siz mutlu musunuz, mutlusunuz...
  Önemli olan da bu...
  Ellerinize sağlık çok güzel olmuş..

  YanıtlaSil
 6. peçetelik harika ellerinize sağlık..yaptığınız güzel çalışmaları beğenerek izliyorum.siz bu yolda devam edin arada kulağınıza gelen vızıltıları duymayın bile sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Meyve veren ağaç taşlanır diye boşuna dememiş büyüklerimiz.Malesef bazı insanlar o kadar aciz ki bence bunu tamamen kendileri yapamadıkları için iç çırpınışlarının yansıması olarak görüyorum.Yaptığınız herşey o kadar güzel ve özel ki.Emek dolu,sevgi dolu... Hem kimseye beğendirme zorunluluğumuz yok ki..İnsan kendi yaaptığı şeyin karşısına geçip o paha biçilmez mutluluğu yaşıyorsa gerisi boş.Hiç sıkmayın tatlı canınızı.KOcaman sevgiler..

  YanıtlaSil
 8. Ben başlığa dikkat etmeden fotoğraftakine "a ne güzel" diyerek gelmiştim bloğuna. Yazdıklarını okudukça ise şaştım kaldım. Hani emeği çalanlardan bol miktarda var da "alay eden, boşa vakit gören, hor görenini" ilk kez duydum. yani bir erkek bloggerdan duydum ama kale bile almadım. Kim dedi, derdi neydi bilmiyorum ama takma bile. Yaptıklarından yaptığın işten ne denli zevk aldığın belli. Gerisi fasa fiso. Konuşanların hayatta ortaya çıkardığı ne güzellik varmış ki...

  YanıtlaSil
 9. Çok güzel olmuş emeklerine sağlık,bunu sen kendini iyi hisset diye yazmadım.Gerçekten emeğine saygı duyduğum için yazdım.Bizlerinde fotoğrafları çalınıyor,altlarına fiyat biçilip insanları dolandırmaya kalkılıyor böyle terbiyesiz insanlarda var. Kendini üzme diyemiyorum insan ister istemez üzülüyor. Facebook ve blog aleminde bazılarının insanların emeklerine tuhaf yorumlarına ,EĞLENCELİK,HİÇ GÜZEL DEĞİL,KOMİK,gibi tabirler kullanmalarına hayretler içinde tanık oldum. Üstelik bunları yazanda çok popüler bir hanım .Bu yorumumuda okuduğuna eminim bence ukala tavırlarını bırakmalı ve kendine çeki düzen vermeli .Yakıştıramadım. Kendini üzme ,sevgiler...

  YanıtlaSil
 10. Bu hikaye bana öyle tanıdık geldi ki:)) Kendi kızının elinden hiç mi hiç bir iş gelmeyen çoook yakın bir tanıdığım "Amaaaan, ne göz nuru döküyorsun, yapan da kadın yaptıran da" dedi. Her ziyaretinde bir şekilde üzdüğü, zavallı, hassas anneme; bu kadının, aklına gelen her sözü nereye gideceğini düşünmeden salıp salıp ağzından attığını, onun sözlerine önem vermemesi gerektiğini, aslında ard niyetli ve fesat olabilmesi için bile kafasının içinde zeka bulunması gerektiğini, ancak bu zavallıda bulunmadığını defalarca söyleyip teselli etmişliğim vardı. Bana bu lafı söylediği gün o kadar savunmasızdım ki, tek laf edemedim karşılığında:) Neyse, ben üzerinde fazla da durmuyorum. Her yapılan el işini beğenmiyorum elbette. Ama o insan emek çekmiş, gönül bağlamış, saatlerini vermiş. Bu durumda eğer aramızdaki mesafe uygunsa ve ona faydası olacaksa, benim bildiğim bir püf noktam, işini kolaylaştıracak bir bilgi kırıntım, teknik bir bilgim, o işle ilgili bir görgüm, duyumum varsa paylaşıyorum. Yapar yapmaz, o onun bileceği iş. Ben beğenmemişsem o beğenmiş ve gün yüzüne çıkarmış. Bana ne düşeceğini atalarımız benim telaffuz edemeyeceğim kabalıkta söylemişler ki, duruma en uygun laf, aslında belki de bu kadar gerekli olduğundan böyle kaba tutulmuş:)))) Sevgilerimi gönderiyorum. Senin şu renkli, neşeli sayfanı görmek bile içimizi açıyor. Sen o tarafa değil, bizden yana bak.

  YanıtlaSil
 11. Ben kıyamam sana arkadaşım şu hayatta tuhaf tuhaf insanlar var kedi erişemediği çiğere mırdar dermiş; elişinden anlamayan, elinden bişey gelmeyen anca boş boş oturup onu bunu çekiştiren kendi ayakları üzerinde bile durmayı beceremeyen insanlar karşılarında senin gibi insanları görünce on parmağında on marifet ne yapsınlar boş işlerle uğraştıkları için hazmedememişlerdir. BEN SENİ SEVEREK VE İSTEYEREK TAKİP EDİYORUM BENCE YAPTIĞIN HERŞEY HARİKA ÖTESİ üç kuruşluk ADSIZ insancıkların motivasyonunu bozmasına asla izin verme.

  YanıtlaSil
 12. Canım benim senin o güzel yüreğini üzmelerine çok sinirlendim. İnan ama gerçekten çok sinirlendim. Lütfen değmeyen kişileri, anlamsız lakırdıları kafana takıp boş yere canını sıkma.
  Ben senin bloguna her seferinde büyük bir heyecanla misafir oluyorum ve yaptıklarına hayranlık duyup, bir de kocaman maşallah deyip öyle çıkıyorum. Ancak yetenek sahibi olmak ayrıcalıktır ve herkese nasip olmaz. Sanırım biraz kıskançlık biraz da sahip olamadığı özellikler yüzünden bunu elinde olmadan dışa vurma durumu var burada.
  Yeni çalışman da yine her zamanki gibi çok zevkli ve güzel olmuş. Emeğine sağlık.
  Sevgiyle kal, daima...
  Lütfen canını sıkma.

  YanıtlaSil
 13. kıskananlar çatlasın el işimmmm....

  YanıtlaSil
 14. Sevgili FÜsun yazdıkların hiç yabancı gelmedi,ben blog dünyasında çok yeniyim şimdilik böyle bir şey yaşamadım ama özel hayatımda çok oldu.Ben yılmadım devam ettim sizde öyle yapın.Yaptıklarınız, paylaşımlarınız çok güzel örnek aldığım bloglardan birisiniz lütfen devam edin.Peçetelikte harika olmuş emeğinize sağlık.Sevgiyle kalın..

  YanıtlaSil
 15. Merhabalar,
  Sırtınızda bir çuval olsun, ama dibi olmasın. Atın içine atmak istediklerinizi, üstten atın alttan gitsin. Böylece ne size yük olur, ne de ağırlığını hissetmezsiniz. Emeğe saygısı olmayan kimseye inanın bu hayatta benim de hiç saygım yok. Bende üretiyorum, zaman ayırıyorum, emek harcıyorum hepiniz gibi. Bunu anlamayacak insanlarıda ne hayatıma dahil ediyorum, ne de onların dediklerine kulak veriyorum. Eli daha fırça tutmayı bilmeyen, ana renklerin kaç adet olduğunu bilmeyen, dünyadan bi haber, sadece densizlik eden insanlardan bize ne!!!!!!!!! Yapan her zaman kendine yapar, kimseye birşey olmaz. Gittiğiniz şu güzel yolda, yaptığınız bu tüm güzelliklerde ben canı gönülden sizi takdir ediyor, ellerinizden öpüyorum..... Sevgilerimle...
  NURDAN

  YanıtlaSil
 16. wow çok kızmışsın, çok haklısın ama...
  öncelikle:
  çaydanlık fikrinize bayılmıştım, çok fazla yorum yazan biri değilim, ama hoşuma giden işleri hemen kaydederim bilgisayarıma, sizin de pek çok işinizi kaydettim. işin aslı ben sadece objeleri satın alıp hobi yapmaktansa, var olanları değerlendiren işleri daha çok seviyorum. Bu konuda da çok başarılısınız.
  Sonrasında:
  Biz kadınların doğasında var el işleri. Ne kadar yoğun çalışırsan çalış, ne kadar paran olursa olsun, vaktin çok değerli olsun farketmez, bu tür şeylerle uğraşıp stres atıyoruz biz.Benim uğraştığım saçma sapan şeylere de bıyık altından gülenler oluyor. Hiç umursamıyorum. Çünkü bir şeyler üretmenin zevkini alamadıkları için anlayamıyorlar bizi. O yüzden de üzülüyorum onlar için. resim olur, müzik olur, dikiş olur, el işi olur farketmez, kendine ait bi hobisi yoksa insanın, o kişi huzursuzdur hep, stresini atamaz, beynini dinlendiremez.
  boşverin takmayın kafanıza, siz mutluysanız gerisinin önemi yok :)

  YanıtlaSil
 17. Emeğe saygısı olmayan kişiden ne bekleyebilirsin ki?

  Sıkma canını.

  YanıtlaSil
 18. canım benim, böyle birşeyi bari sana yapmasalarmış. tanımam, bilmem ama onlar küçüldü, sen bir kez daha yüceldin gözümde. bunu düşünenler iyi niyet ve zevkten nasibinin alamamış olanlardır.
  ben senin yaptığın işlerden büyük keyif alıyorum, "anlayan"ında almasını isterdim:))
  sen üzme tatlı canını:))
  sevgiler

  *hımm unutuyordum neredeyse, ekmeklik/peçetelik çok güzel olmuş, ellerine sağlık. iyi günlerde kullan:))

  YanıtlaSil
 19. Füsuncuğum,
  Senin zerafetini ve kalbinin güzelliğini anlatmaya gerek yok.Böyle dangalaklarla heryerde karşılaşıyoruz.Yaptıklaın ortada.O dangalaklar bunun yüzde birini bile yapabilirler mi acaba?Boşver.Ayinesi iştir kişinin.Cumartesi günü (9 Haziran) Ankaralı bloggerlar toplanıyor.
  http://www.zeynepinevi.com/2012/05/29/zamane-kahvesinde-bes-cayina-beklerim/
  Gel arkadaşım Sefamız olsun.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 20. Ayrıca yazı da nefis olmuş.Sevgiler

  YanıtlaSil
 21. Sen önüne bak, boşver de gül geç hiç aldırma bile.Senin yaptıkların elle tutulur gözle görülür güzellikler üstelik gitsin o hazırını alsın eğer senin hissettiklerini yaşayabilecekse bir dolu hazır obje var piyasa da sudan ucuz üstelik.Hatta seninki daha da pahalıya geliyordur malzemeleri düşününce:)) Ben ucuzluktan hoşlanmıyorum de gitsin öylesine:)Sen mutlu musun gerisi boş laf canım sıkma kendini.

  YanıtlaSil
 22. Bir sürü beceriksiz, ya da bence becerikli ama tembel kadın, bir insanın hem düzgün bir ailesi, hem düzenli bir evi, hem kariyeri, hem mutfağında yemekleri bir de üstüne elinde el işleri olduğunu anlayamıyor. Anlıyor da, işine gelmiyor, birileri "bırak tyembelliği de sen de yap" der diye. Bana çat kapı gelen bir çalışan arkadaşıma kurabiye ikram ettiğimde "sen de çalışıyorsun, nasıl kurabiye yapıyorsun" deyişini hiç unutmamam, "evet ama, akşamlarıo eve dönüyorum" demiştim cevap olarak.

  Boşver, onlar tembell tembel oturmaya devam etsinler, seni de görüp çatlasınlar, patlasınlar. Onlara inat yeni peçetelikler yap, onlar dışındaki tüm arkadaşlarına da hediye et hatta. Onlara etme ama, onlar çok akıllı ya, hazırını alsınlar, (pisler, insanı söyletiyorlar işte akşam akşam, tövbe tövbeeee)

  YanıtlaSil
 23. emeğe saygısızlık etmişler. siz çok güzel şeyler yapıyorsunuz oysa. zevkle izliyorum ben. beğenmeseler bile saygı gösterilmeli diye düşünürüm. hiç canınızı bile sıkmayın. ayrıca peçeteliğe bayıldım. sevgilerimle.......

  YanıtlaSil
 24. Vız gelir, tırıs gider. Hiç aldırmayın.
  Bu çeşitli mutlu olma yollarından birisi, sayısız yararından geçtim, en azından zararsız olanı. Biz bu yolu seçmişiz, iyi de etmişiz. Yaparken eğleniyoruz, bitince bazen mutlu olup, bazen gülüyoruz, bazen kendimizle dalga geçiyoruz. Yetmez mi?
  Çoğumuz, çevremizde bunları becerebilen, zevk alan insanlar bulamadığı için blog açıyor. Çünki biz azız, çok olan onlar. Burada birbirimizi bulup, keyfimizi paylaşıyoruz. Ohh sefamız olsunn :)
  Ve blog açtıktan sonra fark ettim ki, bizim gibi insanların kalplerinde sevgi odaları daha büyük, daha ferah, daha renkli. Merhamet duyguları daha gelişkin. Çevre duyarlılığı daha yoğun.
  Sonuç olarak, biz iyi ve üretken insanlarız. Keşke çoğunlukta olsak.

  YanıtlaSil
 25. bende herşeyi benim için böyle söyleyen GERİZEKALILARA inat olsun diye yapıyorum....KISKANÇ,ZAVALLI,FESAT,zekasızlar...paran varsa kendine zekan varsa herkese ...Ankayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az derim....Yılmak yok yola devam...

  YanıtlaSil
 26. Merhaba,oncelikle yine ellerinize saglik,cok hos bir ekmeklik olmus. El emegiyle yapilan herseye(bunlari yapan biri olarak) sonsuz saygim vardir ve laf soyleyene tahammulum yoktur.Bunu ancak zevkle ve icten gelerek yapan anlar ne kadar zaman aldigini,el emeginin karsiligi olmadigini... Yapamayanlar catlasin diyorum :) ve en kisa zamanda yapabilmelerini temenni ediyorum. Bir de ben yaptim lafini cok antipatik buluyorum :)
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 27. boşveriiiiiiiiiiin böyle insanları kendileri beceremedikleri için sağa sola sataşmaktan keyif alırlar.Bizler beğeniyle izliyoruz yaptıklarınızı.ama bunu yapan anladığım kadarıyla yakın arkadaşınız,onun için canınız sıkılmış.
  Bende nankörlükten sıkıldığım için uzun zamandır paylaşımda bulunmak istemiyorum.
  Ayrıca sizin gibi hem çalışıp hem evde üreten insanlara imrenerek bakıyorum.Ben bu işi yaptığım halde eve gelince hiçbirşey yapamıyorum.Siz nasıl zaman ayırıyorsunuz?
  Hep sizinleyim
  sevgiler

  YanıtlaSil
 28. anlaşılan sizi çekemenler var. çekemeyipte karalamaya çalışanlar var. siz boşverin onları. yaptıklarınız konuşsun. harika şeyler yapıyorsunuz. severek izliyorum. devamını bekliyoruz. içinizi ferah tutun. güneş balçıkla sıvanmaz.

  YanıtlaSil
 29. Hepsini boşverrr, yaptığına bayıldım renklerine aşık oldum ellerin dert görmesinnnnn:)))))

  YanıtlaSil
 30. bu tür insanlar hep var malesef hepde olacaklar.ama sen yoluna devam et öyle insanlara takılırsan daha çok üzülürsün peçetelikte çaydanlıktan kaşıklıkta hepsi çok hoş el emeği parayla değer biçilemez bişey.değersizmiş gibi davranmaya çalışanlara takılmamak lazım:))

  YanıtlaSil
 31. Okurken üzüldüm Füsun hanım.Gerçekten sizi üzmüşler.Dostum bir gülü yaralar derler ki bu dostunuzun size hissettirdikleri çok çirkin.Bence dost sınıfından değil ve sizi üzmesine izin vermeyin.Şahsen ben yaptığınız her şeyde münazaram ve zevkli bir insanın çalışmasını görüyorum.Eminim çevremizdeki pek çok ınsanda yaptıklarınız için aynı şeyi düşünüyordur.

  YanıtlaSil
 32. çevremde çok şükür böyle insanlar yok ama var olduklarını biliyorum.Sana bu yazıyı yazdırtacak kadar üzmüşler demek.Bizi hepimizi öyle güzel anlatmışsın ki.En iyisi çevremizde böyle insanları tutmamak, bu tarz insanların seni üzüp, yıldırmayacağına inanmak istiyorum çünkü birbirinden zevkli, güzel çalışmalarını göremezsem gerçekten üzülürüm.

  YanıtlaSil
 33. Aman yaaaa... böyle yorumlar çoğumuza geliyor, üstünde bile durmadan silip at, böyle konu edilmek onları tatmin ediyor,önem vermek oluyor, boşver be güzelim....
  Ama bu arada, yapmışsın gene yapacağını, hadi o güzelim kelebekleri yapıştırmış, çok cici bir hava yaratmışsın da, o zig zag su taşlarını yapıştırmak nasıl geldi aklına, ne kadar değişik ve hoş bir güzellik katmııış, zevkini seveyim senin :)

  YanıtlaSil
 34. kıskanılmışsınız o kadar güzel şeyler yapıyorsunuzki izlerken şaşırdığım bile oluyor budamı yapılıyormuş diye yolunuza devam daha benimde siz ve sizin gibi arkadaşlardan öğreneceğim çokkkkk şeyler var sevgiler....;)

  YanıtlaSil
 35. Size kim ne demişse hobi yapmaktan anlamıyorve amacını bilmiyor sanırım.Üzülmeyin, sıkılmayın bence.Zamanınızı güzel şeyler yaparak ruhunuzu rahatlattığınıza sevinin.Mutlu, huzurlu günler dilerim ! :)Sevgiler Cicideko

  YanıtlaSil
 36. ''Meyve veren ağaç taşlanır''Başına benzer şeyler gelmeyen yok galiba aramızda. Canım at arkaya ,bak yoluna. Yolun hepimizin yolu. Üreten ellerine yüreğine sağlık ! Sevgiler kucak kucak sana... Ekmeklik peçetelik ise beğenilmez mi? Kırmızıııı!!!

  YanıtlaSil
 37. Hobisi olan insan kıskanılır çünkü hobisi olan insan boş değildir dolayısıyla da yaşamayı bilir.... boşverin siz ellerinize emeğinize sağlık :))))

  YanıtlaSil
 38. Üzülmeyin lütfen sizi ve yaptıklarınızın değerini bilen insanlar ,o birkaç densizden daha çoklar, arada böyleleri çıkıyor takmayın kafanıza. hem ne demişler meyve veren ağaç taşlanırmış.....

  YanıtlaSil
 39. kıskanılmanız çok normal çok güzel şeyler yapıyorsun ve çok yaratıcısın:)
  bence gereksiz eleştirilerle güzel kafanı yorma :) sen yapacaklarını düşün bunları yapmana engel olanı değil:)başarılarının devamını dilerim ANLAMAYANLARA inat:)sevgiler...

  YanıtlaSil
 40. diğer arkadaşların da söylediği gibi meyveli ağacı taşlarlar. Yine çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 41. Sana yorumumu yazdım, akşam falandı sanırım, kendi bloğuma girdim, 2 yorum düşmüş. Sevindirik oldum. Bir de ne göreyim? Yorumlardan biri yemek tarifime yazılmış, adsız birinin hakaret dolu satırları:) Hem de bu yemeğe yorum yazanları da aşağılamış. O kadar da zavallı ki, adsız yazmış. Sanki adsız da yazsa, azıcık emekle nereden ve hangi bilgisayardan yazıldığı belirlenmeyecek:) İşin ilginç tarafı, dinime küfreden bari Müslüman olsa hesabı, sanki kendisi çok düzgün. İmla hataları dolu, saçma sapan yazılmış bir yorum. Aslında bu aralar biraz depresyondayım. İş hayatı yorucu. Emekliliği çeke çeke getiremedim:) Yoruma elbette takılmadım. Benim için, az sonra üzerine sifon çekeceğim tuvalet kağıdından farksız. Hatta bunu da bloğumda yazmak isterim ama canım istemiyor. Yazamadığımdan, elimde yayınlayacak işler olmadığından değil. Dedim ya havam yok. Sana da konuna uygun olduğu için yazıyorum. Neyse, hoşçakal.

  YanıtlaSil
 42. Füsun Hanım son yazınızı okurken, merak edip bu yazınıza girdim. Vakit buldukça toptan blog gezenlerdenim ben. Sizi de çok severek takip ediyorum, çok takdir ediyorum-ediyoruz. Kendini bilmezleri bu kadar ciddiye almayın. Siz yaparken keyif alıyorsanız ve burada paylaşmaya değer buluyorsanız olay bitmiştir. Zevkle, keyifle üretmeye devam.

  YanıtlaSil
 43. Şöyle ifade etmek isterim... Annem 1960 ların başında,o dönem gazeteye çıkmış, doğduğu şehirde okumuş ve öğretmen olmuş ilk kadın, ablam Türkiye'nin tek hem adli tıp hem de nöroloji uzmanı, yurt dışından sürekli yayın yap baskısı altında, ben itü mezunu ve Türkiyenin Tübitak da kurulan moleküler biyoloji kürsüsünün ilk araştırma görevlisi vs... Ama üçümüzün de tek ortak yanı, dikmek, işlemek, örmek, boyamak hem de her fırsatta ve sürekli. Bir duvarımız kitapsa diğer duvarımız, yün, iplik, kumaş vs. dolu dolapla kaplı:) Bizim paramız mı yok? :) Ya da bir sosyal çevre vs eksiğimiz mi var? Hayır bilakis başarılı, mutlu, pozitif, yaratıcı, üretken, umutlu hatunlarız. Bu ayrı bişey... Ne mutlu size:)

  YanıtlaSil
 44. Füsun hanımcım,içim burkularak okudum yazdıklarınızı.
  bloğa gelen yorumlar değildir diye tahmin ediyorum,eğer öyleyse zaten asla düşünmeye bile gerek yok.ama eğer yakınınızdaki,çevrenizdeki insanlarsa - ki ne yazık ki bu olabiliyor- yine boşverin.ya da benim gibi,kendinizi koruma altına alın ve kıymet bilmeyecek insanlarla,sizin için cok önemli olan ve hayatnıza anlam katan,keyif katan çalışmalarınızı paylaşmayın.Onlar istediklerini düşünsünler ama varsın siz mutlu olduğunuzu bilin ;)

  üretmenin keyfini yaşamayan bilemez,herkesin anlaması da beklenemez bana göre..

  YanıtlaSil
 45. çok üzüldüm yazınıza..ben yaptıklarınıza hayranlıkla bakıyorum..bunları yapabilmek herkesin harcı değildir üretken eller zor bulunur..marifetli elleriniz ,düşünceleriniz çok değerli..üzmeyin tatlı canınızı..

  YanıtlaSil
 46. Bir süredir bende blogları geziyorum.Bu yazınız da dikkatimi çekti.Evet tip yeteneksiz insanlar var.Hiçbir zaman düşüncelerine değer vermem.El sanatları matematiksel ve pratik zekayı gerektirir.Demek ki onlarda bu yön gelişmemiş.Çok şükrederim ki Allah bize böylesine güzellikler bahşetmiş.Aksi takdirde üzüntü duyardım.Sevgilerimi gönderiyorum.

  YanıtlaSil
 47. merhaba .. blogunuzu takip etmeye çalışıyorum, arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. ürettiklerinizi izlerken bile mutlu oluyorum :)) en yakınlarımdan bu eleştiriyi ben de alıyorum. size şunu hatırlatmak isterim ;

  bir işi
  bilen yapar,
  az bilen akıl verir,
  bilmeyen eleştirir,
  yapamayan çamur atar...

  çamurlardan uzak olmanız dileklerimle...

  YanıtlaSil
 48. Bayıldım bloğunuza yaptıklarınıza ... Emeğinize sağlık çok seviyorum böyle güzel işlerle uğraşan insanları inanın bloğunuza bir girdim çıkamadım hala . Benim de bloğum var ve geçen hafta ahşap kursuna yazıldım sizin gibi güzel şeyler ortaya çıkarabilmek için . Çok teşekkürler paylaşımlarınız için bana hem fikir hem de heves verdiniz. Artık kimse tutmasın beni ..:)
  Hoşçakalın
  http://rengarenktatlar.blogspot.com

  YanıtlaSil
 49. Bazen ahşap boyama yaptığımı iş yerinde söylemeye utanıyorum. Küçümseyeceklerini düşündüğüm için. Halbuki evde bir küçük kutu boyarken dahi inanılmaz mutlu oluyorum. Bir şeyleri başarabilmek ve ben yaptım demekten daha kıvanç verici bir şey düşünemiyorum. Yaşasın hobi =)

  YanıtlaSil
 50. Merhabalar

  bir ay kadar önce nette tesadüfen ahşap boyama ile ilgili videolarla karşılaştım neden olmasın diye bende işe merak saldım ürünlerimi aldım. Boyalar, Stencıllar, Fırçalar, Kolay transferler, vernikler, rölyefler ve objeler ... kursa gitmedim gitmeyi düşünmüyorum şimdilik nedense, konuya döneyim iki tane tepsi rezil ettim : ) ama çok sevimli bir tepsi yapmayı başardım : ) projelerim büyük aileme dönelim babam itü mezunu amerika masterlı yüksek mimar, annem diplomat, eşimde mimar ben ev hanımıyım 19 yaşımda büyük aşkımla yani şimdiki eşimle evlendim : ) yani tepsi alacak yada peçete alacak paramız var sözüm sizi üzen densizlere, hatta örnek vereyim en son yaptığım sevimli tepsiyi bir arkadaşım gördü hafif bir kahkaha ile iyi bari benim oğlana ev hediyesi yap bide bunu dedi, bu cümleden sonra söylenecek pek fazla birşey yok aslında. İçi sevgisiz mutsuz insanlar hep böyle nursuz basiretsiz densiz laflarla mutlu olyorlar siz önünüze bakın yaptıklarınız korkunç güzel ve bu sevdanızdan hiç vazgeçmeyin gerçekten büyük bir yetensiniz yolunuz hep ışık olsun sevgiyle kalın

  Ha şimdi bu adsız da kim böyle derler ise henüz bir bloğum yok acemiyim ama oda olacak

  aysbrck1@outlook.com mail adresimdir yerim yurdum bellidir sevgiyle kalın isminizi bilmiyorum : )

  YanıtlaSil