28 Mayıs 2011 Cumartesi

Mobilya Boyama

Erzak dolabımdan sıkıldım ve onu bu hale getirdim;


Önceki hali ise böyleydi;


Sıkılmakta haklıymışım değil mi?


İlk kez hamur kabartma yapmaya çalıştım, 


Melekler, dekupaj resimleri bloğundan, bu bloğa emeği geçen arkadaşlara bir kez daha teşekkürler. Ahşap boyamaya kendini kaptırınca , evdeki mobilyalar bile insanın gözüne batıyor. Sanırım sırada salonda duran gümüşlük var, ona kötü kötü bakmaya başladım, hadi hayırlısı.  

11 yorum:

 1. çok güzelllll)))))))
  hele de resim bizim blogdan olunca çok daha güzellllll
  iyi günlerde kullan

  YanıtlaSil
 2. Valla biraz önce Dekupaj bloğuna bakarken bu bakçe melekleri ne güzelmiş dedim az sonra bu dolabı gördüm ellerine sağlık biri bana sehpaları değiştirince sehpalar evrim değiştirmiş diye yorum atmıştı bu yorum sizin dolabada yakıştı hakikaten dolap evrim geçirmiş...

  YanıtlaSil
 3. Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Ellerine sağlık çok güzel bir yenileme olmuş... Ben de o blogu çok seviyorum insana yeni yeni fikirler veriyor. Güzel günlerde kullan marifetli arkadaşım :D

  YanıtlaSil
 5. eline sağlık çok güzel olmuş.. çok havalı

  YanıtlaSil
 6. Sibel'ciğim, Nilgün'cüğüm çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 7. çok güzel olmuş güle güle kullanın, bişey sormak istiyorum, boyamadan önce astar kullandınız mı, yoksa zımparaladınız mı. renk çok güzel tutmuş da. bir de yat verniği mi kullandınız, subazlı vernik mi...kusura bakmayın çok soru sordum. ben de mutfaktaki erzak dolabımı boyamak istiyorum ama cesaret edemiyorum.

  YanıtlaSil
 8. Zehra ve Esra hanımlar çok teşekkür ederim. Ben resimde ilk halini görmüş olduğunuz dolaba herhangi bir zımpara vs. yapmadan direk boyayı uyguladım, folk art marka ahşap boyası ile iki kat boyadım, astar falan da sürmedim. Vernik de su bazlı yarı parlak vernik. kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 9. Öncelikle değer verip de cevapsız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Ben de dediğim gibi mutfaktaki erzak dolabını boyadım ama sizinki gibi güzel olmadı. Tabi ben sizin kadar tecrübeli değilim ama ilk boyamam da değil, daha önce tepsi, peçetelik gibi küçük şeyler boyamıştım. Ben sizin dolabın resmini yaklaştırıp baktım, yukardan aşağı uzanan iki kenardaki ince şeritler falan çok düzgün olmuş, bnm ki öyle olmadı, oraları boyarken yukardan aşağı mı yoksa yan yan enine mi boyayacağım anlamadım ama sivri kısımlarda boya hep toplandı kurudu öylece, boya mı kalitesizdi yoksa o kısımları boyamanın bi usülü mü var anlamadım. Bir de 4 kat falan yapmama rağmen eski rengi tam olarak kaybolmadı, koyu kahve üzerine bej rengi yapmaya çalıştım ondan oldu sanırım. Bir de kullanmaya başladım, sert bişi dokununca falan boya kalktı bazı yerlerden, sizde de öyle oldu mu. Yani kısacası içime sinmedi, müsait bi zamanda tekrar boyamak istiyorum (hamileyim de doğumdan sonra inşallah) ince kenarlar ve girinti çıkıntılar için ne önerirsiniz, bir de içini de boyadınız mı siz,bir de öndeki cam gibi kısımlara boya bulaşmasın diye ne yaptınız? Yine soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın, bilen birine çok ihtiyacım vardı, çooook teşekkür ederim, yeni maharetlerinizi 4 gözle bekliyorum...

  YanıtlaSil
 10. Zehra ve Esra hanımlar tekrar merhaba:)

  Koyu renk üzerine açık renk boyanırken biraz sıkıntılar oluyor, daha çok kat sürmek gerekiyor kapatması için (3-4 kat gibi). Boyayı yukarıdan aşağı sürerseniz daha uygun olur, boyanın toplanmaması için de fırçaya boyayı neçok fazla ne de çok az almalısınız. Sürerken boyayı iyice objeye iyice yedirmelisiniz, böylece boya birikintileri oluşmamış olur. Ben folkart marka boya kullanıyorum, fiyatı diğerlerine nazaran biraz daha pahalı gerçi ama kullanımı çok güzel. Cam gibi görünen kısımı boyarken maskeleme bandı yapıştırdım ahşap kenarlarına, bu şekilde düzgün boyanması sağlanıyor. Boya kuruyunca bandı çıkarıyorsunuz, bulaşmış boyalar bandın üzerinde kalıyor böylece. İçini boyamadım, hiç gerek yok. Tekrar boyayacaksanız eğer, boya kalkan yerleri bir miktar zımparalamanızda fayda var, yoksa tekrar kalkar. Kolay gelsin, hayırlı doğumlar dilerim.

  YanıtlaSil
 11. Çok teşekkür ederim, önerilerinizi dikkate alacağım. Kenardaki ince yerleri de yukardan aşağı doğru boyayacağım. İnşallah güzel olur :) Peki önereceğiniz fırça boyu nedir, bnm fırçam büyük gelmiş de olabilir kenarlar için. O yüzden taşmış olabilir.

  YanıtlaSil